12 пісень за 11 років: Вийшов новий альбом Rolling Stones

2 грудня вийшов 25-й студійний альбом англійського рок-гурт Rolling Stones. Першу після 11-річної перерви платівку назвали “Blue Lonesome” тобто “Сумний та одинокий”.

“Мені 55 років. Стільки ж “Ролінг Стоунс” грають свою музику. Вони – сталість життя. Як сонце, яке кожного ранку встає і щовечора сідає. Хоча це і не єдина група, яку я люблю. Та якщо коли-небудь вождя революції Леніна таки закопають і зроблять мавзолей “Ролінг Стоунс”, туди я піду. Бо “роллінги” жили, вони живі і їхня музика буде жити завжди”, – каже радіоведучий Сергій Кузін.

На альбомі 12 кавер-версій класичних блюзменів 1950-1960 років.

“Я аплодуватиму кожному новому звуку “роллінгів”. Особливо тому, що вони донині грають музику вживу. Нова платівка, безперечно, чудова. Блюз – це музика, яку грає хороша людина, коли їй погано. Вона проста і зрозуміла. Її грають і слухають люди, які хочуть стати краще”, – додає Сергій Кузін.

Вокалісту Міку Джагеру і гітаристу Кіту Річардсу по 73 роки. Наймолодший учасник Rolling Stones – другий гітарист Рон Вуд, який цього року став батьком доньок близнюків. Йому 69 років. Барабанщику Чарлі Уотсу 75 років. У записі також брали участь декілька музикантів, які довгий час виступали з гуртом у турне. Це бас-гітарист Дерріл Джонс та клавішники Чак Лівелл і Метт Кліфорд .

До запису пісень “Everybody Knows About My Good Thing” і “I Can’t Quiet You Baby” долучився гітарист Ерік Клептон. Це було спонтанне рішення. Клептон записувався у тій самій лондонській студії і випадково натрапив на “роллінгів”.

За словами музикантів, головний акцент робили на “живому” виконанні без перезапису. Роботу в студії над платівкою “Сумний та одинокий” завершили за три дні. Сиділи разом довкола мікрофону. Як 52 роки тому, коли записували перший альбом “The Rolling Stones”. За всю історію гурту наклад їх записів первищує 250 млн.

Існує припущення, що новий альбом “Сумний та одинокий” з кавер-версій записали не тільки через прагнення повернутися до блюзового коріння. Стосунки між давніми друзями вокалістом Міком Джагером і гітаристом Кейтом Річардсом розладналися після виходу сольного диску останього “Crosseyed Heart”. А також після виходу у 2010-му скандальної монографії Річардса “Життя”, яка стала бестселером. У ній гітарист розкрив секрети написання відомих хітів гурту. Та зізнався у численних випадках зловживання наркотиками. Вважають, що платівку з новими піснями за таких обставин “роллінгам” було б записати важче.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Гурт Green Grey вперше за 23 роки заспівали українською

Під час останнього світового турне “A Bigger Bang” у 2007 році рокери відмінили свій концерт у Києві. Він був запланований на 25 липня і мав відбутися на НСК “Олімпійський”. Група ніяк не прокоментувала це рішення. За однією із версій концерт скасували через низьку платоспроможність українського населення. У сусідній Польщі квитки на “роллінгів” коштували від 1 до 3 тис. грн.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>