60 заводів за 3 роки та електрика на ЧАЕС – чим живе економіка …

Це, звичайно, не промислові гіганти. А масштаби їх будівництва навіть близько не нагадають індустріалізацію часів СРСР. Проте на економічній карті нові об’єкти таки помітні.

Найбільше будує приватний бізнес, зокрема іноземний. Знаковими стали японські та німецькі інвестиції. Уже кілька років на заході України виробляють складові машин для провідних автогігантів світу – BMW, Audi та Volkswagen. Виготовляють від чохлів на сидіння до автоелектроніки. На двох заводах фірми Fujikura на Львівщині працюють понад три тисячі людей. Середня зарплата – 7 тис. грн.

 

Ігор Словіцький, інженер-технолог компанії Fujikura Automotive Ukraine Lviv LLC:

– Виготовляємо для автомобілів сімейства Volkswagen Audi Group  якшо конкретно – це Volkswagen Touran, Skoda Fabia, Volkswagen Golf, Porsche Cayenne, Porsche Macan і Volkswagen Touareg.

На цьому міжнародні інвестори не зупиняються й планують розширюватися. Нові потужності хочуть звести у Вінниці та Черкасах.

 

Андрій Оріховський, спеціаліст з розвитку персоналу компанії Fujikura Automotive Ukraine Lviv LLC:

– Чому Україна? Тому що в нас працьовиті люди, які хочуть розвиватися.

Саме в останні роки ключовою для економіки стала аграрна галузь, регулярно встановлюючи рекорди з урожаю та експорту. Додаткові мільйони тонн зерна треба десь зберігати, тож лише за останні 3 роки в країні з’явилося понад 10 сучасних елеваторів. А морські порти розбудовують інфраструктуру для безперебійного продажу товару за кордон.

Здатна давати втричі вищі врожаї продукція і новозбудованого заводу на Волині, тут виробляють сучасний насіннєвий матеріал.

Не відстає металургія – друга ключова галузь України. Хоча більшість її підприємств звели ще в Союзі, сучасні потужності таки з’являються. Кілька років тому в Дніпрі відкрили найбільший у східній Європі сталеплавильний комплекс. Завод збудувала компанія Інтерпайп, засновником якої є Віктор Пінчук. Інтерпайп-сталь – перший металургійний завод в Україні, зведений з нуля за цілих 40 років! Він забезпечує роботою 550 людей, тут найсучасніші технології та потужні системи захисту довкілля.

Черговий монстр радянських часів – енергетичний – досі не може похвалитися тотальним оновленням потужностей. Основні електростанції країни – ще радянські. Колись амбітні плани з освоєння Чорноморського шельфу чи видобутку сланцевого газу зазнали фіаско через агресію Росії. Натомість розвинулася нова для країни відновлювальна енергетика.

Хоч у масштабах держави це й небагато – нині в нас майже 170 сонячних, 16 вітрових і 154 інших “альтернативних” електростанцій.

Потенційний майданчик для сонячних панелей -Чорнобильська зона і дах атомної станції безпосередньо. Тож у нас є шанс стати свідками моменту, коли ЧАЕС знову вироблятиме електрику. Щоправда, не в реакторах, а на даху. І не атомну, а “зелену”.

Та українцям потрібні не лише заводи, а й житло. Попри кризу, лише торік у країні ввели в експлуатацію майже 800 висоток або понад 100 тис. квартир. Цього, наприклад, вистачить, щоб поселити в нові помешкання все населення Броварів.

2016-го на всю країну збудували лише 3 садочки, 3 школи й 3 медзаклади. Чи не найбільше пощастило Дніпру. Там звели і садок, і поліклініку. Тепер переваги сучасного дошкільного закладу зможуть оцінити 220 дітей.

Збудувати нову країну за 26 років непросто, але з нинішніми темпами оновлення інфраструктури нам не потрапити в клуб потужних держав і не здолати щороку більшу міжнародну конкуренцію.

Торік, скажімо, в країні відремонтували лише 15 лікарень та поліклінік. Для порівняння: загалом по Україні їх понад 2 тисячі. Тож такими темпами решта ремонту чекатиме понад 130 років.

Олексій Савіцький, Катерина Курбанова, Олена Горячева, Тетяна Доцяк, Олена Мілова та Христина Венгеалюскайте, Факти ICTV.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>