Brexit: чого очікувати п'ятій найбільшій економіці світу?

Британській економіці, яка вважалася п‘ятою найпотужнішою у світі, доведеться витримати чималий удар через наслідки голосування за вихід з ЄС. Щоправда, оцінити його масштаб наразі складно, оскільки країні доведеться переукладати сотні угод про торгівлю як в Європі, так і з рештою світу.

“Наразі ми не знаємо, що має статися. Для британської економіки настає довгий період невизначеності. На мою думку, до голосування інвестори були схильні витрачати капітал тут, у Великій Британії. Це означало створення робочих місць, тобто все було у досить рожевому світлі. Тепер все починає виглядати досить похмуро”, – зауважив головний економіст з World First Джеремі Кук в інтерв‘ю euronews.

Незадовго до референдуму економіка Сполученого королівства демонструвала непогані показники. У першому кварталі зростання склало 0,4%, а в річному обчисленні сягнуло 2,1%. Рівень безробіття був найнижчим за останні 11 років – близько 5%, а інфляція у травні складала 0,3%.

За прогнозами МВФ, у разі виходу Британії з ЄС, на її економіку чекає спад – щонайменше на 1,4% у 2019 році.

“Я вважаю, що у найближчому майбутньому рівень довіри інвесторів та великого бізнесу зазнає удари, але, передусім, це станеться з довірою споживачів. Найвірогідніше, люди затягнуть паски у наступні 3 місяці. Відтак, через два, можливо три або чотири квартали негативного зростання, ризик рецесії буде цілком імовірним”, – додає пан Кук.

Одним з перших наслідків для Британії може стати перегляд її кредитного рейтингу. Принаймні, до цього готуються агенції Moody, Fitch та SP. Остання заявила, що у зв‘язку з непевністю найвищий рейтинг країни – потрійне А – буде знижено щонайменше на одну позначку. Лондон повідомлять про це за добу до оголошення рішення.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>