Cassini встановила вік кілець Сатурна

Станція Cassini, яка знаходиться на фінальному етапі своєї місії в системі Сатурна, встановила вік кілець планети.

Як повідомляє ВВС, кільця Сатурна виявилися напрочуд молодими за мірками Сонячної системи, їхній вік становить усього 100 мільйонів років.

На даний момент станція здійснює серію прольотів між кільцями Сатурна і планетою. Дані, отримані під час цих прольотів, дозволили вченим визначити масу кілець: чим вона вища, тим старше кільце. Деякі вчені вважають, що кільця з’явилися разом із формуванням самого Сатурна, тобто, 4,6 мільярда років тому. Якщо ця теорія вірна, то кільця повинні мати велику масу, яка дозволила їм протистояти силам, що руйнують їх. Разом з тим, маса кілець планети виявилася набагато меншою, ніж передбачалося.

Вчені прийшли до висновку, що кільця планети є продуктом розпаду небесного тіла на орбіті Сатурна в далекому минулому. На думку дослідників, таких небесних тіл могло бути кілька і окремі кільця Сатурна є наслідком розпаду різних небесних тіл.

Космічна станція Cassini-Huygens, вартість якої складає більше 3 мільярдів доларів, була запущена в космос в 1997 році для дослідження Сатурна і його супутника Титана.

Cassini названа на честь італійського науковця Жана Доменіко Кассіні, який довів, що кільце Сатурна складається з двох частин, розділених темною смугою (розподіл Кассіні), а також передбачав, що кільця Сатурна складаються з часток різних розмірів.

Cassini-Huygens – одна з найбільш грандіозних космічних  станцій, що були запущені в космос. Вона наповнена величезною кількістю інструментів і камер для точних вимірювань і високоякісних знімків в різних атмосферних умовах і спектрі кольору. Космічна станція складається з орбітальної станції Cassini (побудована NASA) і зонда Huygens (European Space Agency).

Місія Cassini є спільним проектом NASA, ЄКА (Європейське космічне агентство) та Італійського космічного агентства.

Одне з досягнень вчених NASA, досліджують фотографії з Cassini, – виявлення рідкої води в глибині Титану. Також раніше NASA опублікувало небувало чіткі фото кілець Сатурна.  

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>