Cassini передала на Землю знімок хмар на Титані

Станція Cassini передала на Землю знімок величезних хмарних смуг на супутнику Сатурна Титані. Знімок був опублікований на сайті NASA. Як підкреслює агентство, зображення метанових хмар було отримано станцією, коли вона знаходилася на відстані 508 тисяч кілометрів від поверхні Титану. Крім того, на знімку можна також помітити темні регіони – гідрокарбонатні озера і моря на супутнику Сатурна, передає Ukr.Media.

Космічна станція Cassini-Huygens, вартістю понад трьох мільярдів доларів, була запущена в космос в 1997 році для дослідження Сатурна і його супутника Титана. Cassini названа на честь італійського вченого Жана Доменіко Кассіні, який довів, що кільце Сатурна складається з двох частин, розділених темною смугою (розподіл Кассіні) також передбачав, що кільця Сатурна складаються з часток різних розмірів.

Cassini-Huygens – одна з найбільш грандіозних космічних станцій, коли-небудь запущені в космос. Вона наповнена величезною кількістю інструментів і камер для точних вимірювань і високоякісних знімків високої якості в різних атмосферних умовах і спектрі кольору.

Космічна станція складається з орбітальної станції Cassini (побудована NASA) і зонд Huygens (European Space Agency). Місія Cassini є спільним проектом NASA, ЄКА (Європейське космічне агентство) та Італійського космічного агентства. Одне з досягнень вчених NASA, досліджують фотографії з Cassini, – виявлення рідкої води в глибині Титану. Також раніше NASA опублікувало небувало чіткі фото кілець Сатурна.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>