Google прибрала можливість обходу блокування через її домен825

У рамках планового оновлення програмного забезпечення Google відключила роботу підставних доменів. Компанія більше не планує в майбутньому повертати цю функцію, заявив представник пошуковика.

Розробники додатків більше не зможуть використовувати домен Google для обходу блокування. Про це повідомляє The Verge.

Зміни в мережевій архітектурі Google раніше помітили розробники системи проксі-серверів для організації анонімного мережевого з’єднання Tor. Пізніше сама компанія підтвердила, що внесла зміни в програмне забезпечення.

“Підставні домени ніколи не входили в підтримуваний Google функціонал. До недавнього часу вони працювали через особливості нашого стека програмного забезпечення. Ми постійно розвиваємо нашу мережу, і в рамках планового оновлення програмного забезпечення підставні домени більше не працюють”, – пояснив представник компанії.

Він також додав, що компанія не планує в майбутньому повертати цю функцію.

За даними видання, нововведення Google загрожує порушити роботу сервісів, які дозволяють обходити цензуру в мережі, таких як месенджер Signal, GreatFire.org і VPN-сервіси Psiphon.

Раніше глава Роскомнагляду Олександр Жаров розповів, що в ході спроб заблокувати месенджер Telegram в Росії оператори зв’язку заблокували 18 підмереж Amazon і Google. За його словами, після того, як Telegram перейшов на підмережу Google, в якій було 540 тисяч IP-адрес, відомство вирішило заблокувати їх.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтеся на наш канал https://t.me/korrespondentnet
 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>