NASA виявила сотні нових екзопланет, включаючи 10 схожих на Землю

Про це повідомляє офіційний сайт NASA, передає Ukr.Media.

Команда астрономів, що працюють з космічним телескопом NASA Kepler, який ще називають “мисливцем за екзопланетами”, представила 19 червня оновлений каталог його знахідок, серед яких з’явилося 219 нових кандидатів в екзопланети (тобто таких знахідок, які потребують подальшого підтвердження). З цього числа 10 штук виключно близькі до Землі за розмірами і знаходяться в межах “населеної зони” своїх зірок (тобто на такій відстані, де температура їх поверхні може залишатися не надто високою або низькою, а вода – рідкою).

Звіт охоплює результати перших чотирьох років роботи Kepler, з 2009 по 2013 рік, коли апарат був зосереджений на зірках в сузір’ї Лебідь.

У цій зоні Kepler визначив вже 4034 кандидатів, з яких дотепер підтверджено 2335. До їхнього числа входять і 50 землеподобних кандидатів у “житлових зонах”, включно із більш ніж 30 підтверджених знахідок.

Окрім того, у цій масі виявлено несподівано чіткий поділ невеликих планет на дві групи: кам’янисті і дрібні, на зразок Землі, і більші газові, схожі на Нептун, хоча і менше цього крижаного гіганта. Кордон між ними становить приблизно 1,75 розміру Землі: планети, які перевищують цей показник, стають подібними на Нептун.

За словами вчених, така знахідка – це “все одно що відкрити, що ссавці і рептилії – це дві різні гілки на дереві життя”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>