NASA вперше показало реалістичне фото Юпітера

На знімках Червона пляма планет виглядає так, як ніби дивитися на нього своїми очима.

NASA вперше опублікувало детальні фотографії Юпітера, на яких Велика червона пляма виглядає так, як ніби дивитися на нього своїми очима.

Зонд Juno на початку липня минулого року зблизився з планетою-гігантом і вийшов на стабільну орбіту навколо неї.

На початку липня Juno всьоме зблизився з Юпітером і отримав серію унікальних знімків плями – найпотужнішого урагану-антициклону в верхніх шарах атмосфери планети, що вирує вже майже дві сотні років.

Розміри цієї плями оцінюються не в кілометрах, а в діаметрах Землі – вона приблизно в 1,3-3 рази ширша, ніж наша планета, а перепад температур в його теплих і холодних точках перевищує кілька сотень градусів.

Перші знімки цієї плями, які учасники місії Juno представили публіці два тижні тому, були отримані камерою JunoCam за допомогою спеціальних фільтрів, “видаляють” ті частини колірної гами, які є марними для вчених.

Тому і Велика червона пляма, й інші регіони поверхні Юпітера виглядають на них не так, якими б ми їх бачили, якби перебували на орбіті планети-гіганта.

Фахівці NASA витратили два останні тижні на те, щоб об’єднати фотографії для реалістичної картинки того, як виглядає Велика пляма і сам Юпітер в природних тонах.

Раніше NASA опублікувало знімок, на якому можна побачити темну і світлу смугу з ураганів на Юпітері.

Маленьке Сонце. Чому Юпітер такий прекрасний

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>