NASA оприлюднило знімок потужної бурі на Юпітері

Автоматична міжпланетна станція “Юнона”, створена Національним управлінням з аеронавтики і дослідження космічного простору (NASA), зробила знімок масштабного урагану на Юпітері, повідомляє сайт NASA.

“Ураган обертається проти годинникової стрілки. Більш темні хмари, як вважають, розташовуються набагато нижче в атмосфері, ніж більш яскраві. Під час шторму на планеті хмари простягалися майже на 7-12 км”, – йдеться у повідомленні.

Зазнається, що у той час, коли було зроблено зображення, космічний корабель знаходився на відстані близько 10 108 км від вершин хмар Юпітера.

Буря на ЮпітеріБуря на Юпітері

Як відомо, “Юнона” (Juno) – автоматична міжпланетна станція, створена NASA в рамках програми New Frontiers (другий проект цієї програми) для дослідження Юпітера. 5 серпня 2011 року NASA запустило “Юнону” у відкритий космос із метою вивести в подальшому апарат на орбіту Юпітера.

Серед цілей місії апарату — перевірка гіпотези наявності у Юпітера твердого ядра шляхом вимірювання варіацій гравітаційного поля планети, дослідження атмосфери планети — визначення вмісту в ній води та аміаку, а також вивчення її турбулентності та постійних ураганів на кшталт Великої червоної плями.

“Юнона” — це друга місія НАСА з так званої програми «Нові межі» (New Frontiers). Першу місію запущено 2006 року до Плутона, і вона успішно досягла мети в 2015 році.

Дивіться також фотогалерею за темою:

Не тільки “червона” планета: велика добірка барвистих світлин Марса – фотогалереяLeave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>