NASA опублікувало відео обертання Фобоса навколо Марса

Вчені за допомогою знімків, зроблених телескопом “Хаббл”, створили відео, яке дозволяє побачити обертання супутника Марса Фобоса навколо планети. Відео було опубліковано на сайті NASA.

Як зазначають дослідники, “Хаббл” зробив 13 знімків, які дозволили астрономам скласти відео, що ілюструє рух супутника навколо Червоної планети. Фобос – один із найменших супутників у Сонячній системі, тому на відео він помітний тільки у вигляді маленької яскравої точки.

Фобос робить повний оборот навколо Марса за сім годин і 39 хвилин. За один день на Червоній планеті, який триває приблизно 24 години і 40 хвилин, супутник здійснює три оберти навколо Марса.

У вересні 2015 року фахівці NASA провели прес-конференцію, під час якої розповіли про те, що знайшли свідчення існування рідкої води на поверхні Марса. Пізніше агентством було представлене анімаційне відео, яке моделює рух потоків води на Червоній планеті.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>