NASA опублікувало кольорове відео соляних кратерів на Церері

Церера по площі в 170 разів менше Землі.


Церера

<!–        –>

У NASA змонтували кольорове відео соляних кратерів на карликовій планеті Церера. Знімки, які були зроблені автоматичною міжпланетною станцією Dawn, дозволили розкрити секрет яскравих плям на поверхні Церери в поясі астероїдів, йдеться в повідомленні на сайті NASA.

На поверхні карликової планети, яка по площі приблизно в 170 разів менший від Землі, перебуває понад 130 яскравих областей, більша частина яких представляє собою кратери від зіткнення з метеоритами. Вчені з Геттинбергського університету встановили, що яскравий колір даними областях надають солі магнію і сірчаної кислоти.

Широка поширеність яскравих плям на поверхні Церери свідчить про існування під поверхнею шару зі солоного льоду. Цей шар має високий показник яскравості, тоді як верхній шар грунту на Церері виглядає подібно асфальту на нашій планеті.

Кольори на опублікованому відео не повністю відповідають реальним: блакитним виділяються місця з більш високими показниками яскравості.

Dawn успішно досяг своєї мети 6 березня поточного року і приступив до вивчення поверхні і надр Церери. Він першим “побачить” карликову планету максимально близько.

На думку вчених, вивчення обох найбільших протопланет допоможе їм визначити, яким чином формувалися планети “молодий” Сонячній системі.

Під час початку третього планового зниження орбіти, 30 червня, зонд Dawn пережив збій і перейшов у безпечний режим, в якому він пробув майже три тижні. За цей час інженери NASA з’ясували, що проблема полягала в неправильній роботі системи, яка управляє положенням одного з трьох іонних двигунів зонда, і вирішили її, перейшовши на інший двигун.

У серпні NASA підготувало “екскурсійний тур” по головним визначним пам’яткам на поверхні Церери – кратеру Оккатор з загадковими білими плямами і горі-піраміді.


За матеріалами:

DT.UA


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>