NASA опублікувало кольоровий знімок загадкового кратера на Церері

Діаметр кратера Хаулані становить 34 кілометри.


церера

<!–     –>

Апарат Dawn передав на Землю нові знімки поверхні карликової планети Церери. На одному з них можна розглянути кольорове зображення кратера Хаулані. Знімок був опублікований на офіційному сайті NASA.

Діаметр кратера Хаулані становить 34 кілометри. На знімках, які були зроблені станцією Dawn з відстані 385 кілометрів, можна побачити сліди ерозії. Сині плями на поверхні кратера, на думку вчених, є викидами більш молодої речовини.

Дослідники також відзначають незвичайну багатокутну форму кратера. Кратери на інших планетах, у тому числі і на Землі, як правило, мають майже круглу форму. Кути кратерів на Церері, включаючи Хаулані, є наслідком розломів в корі карликової планети.


22

<!– –>

NASA також представило знімок кратера Оксо, який є другим за яскравістю кратером Церери. Діаметр кратера складає 10 кілометрів. Унікальність кратера Оксо також полягає в тому, що в ньому присутній глибокий розлом.


22

<!– –>

У серпні NASA підготувало “екскурсійний тур” по головним визначним пам’яткам на поверхні Церери – кратеру Оккатор з загадковими білими плямами і горі-піраміді. Пізніше дослідники заявили про те, щорозкрили таємницю цих плям. На думку вчених, вони представляють собою відкладення солі, і що вони, ймовірно, є слідом вивержень екзотичних “соляних вулканів”.


За матеріалами:

DT.UA


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>