NASA опублікувало панораму Марса під час піщаної бурі

NASA опублікувало панорамне відео поверхні Марса, яке зробив марсохід Curiosity. На відео, опублікованому на сайті агентства, можна побачити не тільки поверхню Червоної планети, але і пил, що осів на ровері під час піщаної бурі.

Відео було знято 9 серпня, коли Curiosity знаходився на нижньому уступі хребта Віри Рубін. Марсоходу вдалося зняти те, як змінилася марсіанська атмосфера під час бурі. Крім того, на відео можна роздивитися також сам марсохід і той вплив, який справила на нього буря.

На задньому плані можна побачити наступну ціль марсохода – область Стоєр, яка була названа на честь шотландського міста, в озерних відкладеннях якого були зроблені відкриття, що стосуються життя в далекому минулому Землі.

Піщана буря накрила Марс 30 травня і незабаром набула глобального характеру. Вона стала причиною того, фахівцям NASA довелося перевести марсохід Opportunity в кризовий режим. З тих пір агентству не вдавалося встановити зв’язок з ровером, але буря почала вщухати, що свідчить про те, що незабаром він може відновити свій запас енергії.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>