NASA показало відео "коронального дощу" на Сонці

Відео зняв інструмент Interface Region Imaging Spectrograph (IRIS).

NASA розмістило відео, на якому показало виникнення середнього спалаху на Сонці, що відбувся 24 липня. Про це повідомляє Укрінформ.

Зазначимо, сонячні спалахи є потужними вибухами випромінювання, під час яких вивільняється величезна кількість магнітної енергії. Атмосфера Сонця нагрівається, випускаючи енергетичні частинки у космос.

На відео видно, як сонячна матерія осідає на поверхню зірки, утворюючи петлі. Цей процес також називається “корональний дощ”.

Під час “коронального дощу” плазма падає на поверхню Сонця. При цьому вона вистигає від мільйона до декількох десятків тисяч Кельвінів через різницю в температурі між поверхнею зірки та сонячною короною.

Відео зняв інструмент Interface Region Imaging Spectrograph (IRIS).

Нагадаємо, раніше NASA показало, як Сонце розриває комету. Комета була однією з комет Крейца, які відділилися від великого тіла кілька мільйонів років тому.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>