NASA показало "затонуле" серце Плутона

 

NASA показало знімок затонулого серця Плутона — рівнини Супутник характерної форми, яка виявилася розташована в середньому на три кілометри нижче рівня навколишньої місцевості. Також агентство представило нову карту карликової планети. Про це повідомляється на сайті НАСА.

Плато Супутник утворено молодими і гладкими плитами з водяного льоду, зануреними в більш м’який, але щільний ландшафт з азотного льоду. NASA визначило глибину занурення цього за допомогою стереозображень, зроблених станцією New Horizons 14 липня 2015 року.

Дані знімки дозволили виміряти паралакс — зміна видимого положення об’єкта в залежності від позиції спостерігача. У загальному випадку перепад між самими високими і низькими точками на знімку досягає шести кілометрів. При цьому південна частина знімка штучно освітлена.

Оновлена чорно-біла глобальна карта Плутона включає знімки всіх ділянок карликової планети, зроблені New Horizons в період з 7 по 14 липня 2015 року. Дозвіл зображення варіюється від 30 кілометрів на піксель (в лівому і правом, зверненому на Харон, краях карти) до 235 метрів на піксель. Останні зображення для карти були прийняті 25 квітня. Всі знімки повинні бути відправлені на Землю до початку осені.

Станція New Horizons 14 липня 2015 року на швидкості близько 14 кілометрів в секунду наблизилася до Плутона на мінімальну відстань — 12,5 тисячі кілометрів. На цей час припав пік дослідної роботи. Місія New Horizons повинна завершити роботу в середині 2020-х.

Основним завданням програми New Horizons є вивчення карликової планети Плутон і її супутника Харона. Наукове обладнання, встановлене на станції, зібрало дані про склад атмосфери і будову поверхні Плутона, а також його взаємодії з Хароном.

Джерело: УкрМедіа

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>