NASA показало зворотний бік Місяця

Космічне агентство опублікувало рідкісні кадри “темного” боку Місяця на тлі Землі.

Космічному апарату NASA DSCOVR вдалося отримати рідкісний знімок зворотного боку Місяця на тлі Землі – з точки Лагранжа системи Земля-Сонця (на рівній відстані від обох об’єктів). Про це повідомляється в прес-релізі агентства.

Вихідну серію зображень камера Earth Polychromatic Imaging Camera (EPIC) на борту DSCOVR отримала 16 липня 2015 року, з відстані 1,5 мільйона кілометрів від Землі. Зйомка зайняла приблизно 5 годин: на початку анімації глядачам видно Північну Америку, а в кінці виникають контури Австралії.

На правому боці Місяця можна розглядати дивні зеленуваті відтінки. Справа в тому, що кольорові знімки EPIC виходять з комбінації червоних, зелених і синіх зображень, узятих з інтервалом в 30 секунд. За цей проміжок часу Місяць встигає трохи зрушити, що не дає вибудувати ідеальну колірну гамму підсумкового зображення.

Знімки були зроблені в рамках підсумкового тесту на правильну роботу DSCOVR. Наступні подібні зображення NASA планує отримувати двічі на рік.

Частина Місяця ніколи не видна із Землі через те, що період обертання навколо Землі і період обертання навколо своєї осі у супутника дуже близькі. Причиною такої синхронізації вважають припливи, які Земля викликає в місячній корі. Вперше зворотний бік Місяця сфотографовано радянською АМС Луна-3 7 жовтня 1959 року.

Вперше за сто років на Місяці знайшли новий кратер

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>