NASA хоче "добути" кисень із марсіанської атмосфери

У NASA хочуть зайнятися створенням майже земної атмосфери на Марсі, щоб убезпечити майбутніх колонізаторів від радіації.

“Місія Mars 2020 Rover, яка відбудеться через кілька років, планує вивчити це питання і перевірити можливість отримання кисню на місці – з атмосфери Червоної планети. Якщо цей проект буде успішним, то рано чи пізно планету можна буде тераформувати і зробити червоний Марс зеленим і блакитним”, – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, що в атмосфері Марса всього 0,13% кисню, 95,32% вуглекислого газу, 2,7% азоту, 1,6% аргону, тоді як в земній – 78% азоту і 21% кисню. Тому експеримент NASA підтвердить або спростує можливість тераформування.

У числі інших етапів планується (на далеку перспективу) створення магнітного щита навколо Марса, бомбардування поверхні крижаними кометами і астероїдами (радикальний варіант – термоядерними бомбами), а також закидання мікробів, які з часом почнуть виробляти кисень. Зрозуміло, це розтягнеться на тисячі років, проте потенційно це можливо.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>